Üretim tesislerimizde, her ürün segmenti için bağımsız bir KOBİ mantığıyla çalışan 4 farklı fabrikamız bulunmaktadır. Ürün yelpazemiz içerisinde perdeli ve tenteli semi-treyler, açık kasa ve konteyner taşıyıcı, damper, alüminyum ve paslanmaz çelikten tanker ile alüminyum silolar, frigo kutu araçlar, low-bed ve low-loader taşıyıcılar yer alır.

TULA

ÜRETİM TESİSİ

ÜRETİM ALANI
50.000
 
ÜRETİM
BAŞLANGIÇ
YILI
2012

Tırsan, Rusya'nın tek Avrupalı treyler üreticisi

 

Tırsan’ın Rusya’nın Tula oblastında yer alan treyler üretim tesisi 2012 yılında 42.000 m2 alan üzerinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Tesisin devreye alınmasıyla birlikte Tırsan, Rusya’da üretim tesisi işleten tek Avrupalı treyler üreticisi olmuştur. Daha sonra gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte, tesis alanı 50.000 m2’ye ulaşmıştır.

 

Tula oblastısı, Rusya’nın makine imalatı, kimya, tekstil, cam, çimento ve inşaat malzemeleri sektörlerinin yoğun olarak yer aldığı ekonomik merkezi içerisinde yer almakta, çelik, mühendislik, kömür madenciliği ve kimya endüstrisi ile ön plana çıkmaktadır.

 

Rusya operasyonunun kalbi

 

Tula tesisi, 2002 yılından itibaren Tırsan bünyesinde yer almakta olan Kässbohrer’in Rusya’daki treyler montaj hattı olarak rol oynamasının yanı sıra, Rusya ana satış sonrası hizmetler merkezi ve ana yedek parça deposu olarak hizmet vermektedir.

2014 yılı yazı başında Tula tesisi, Rusya inşaat piyasası için özel geliştirilen K.SKS Kässbohrer damperin üretimine başladı. Önümüzdeki dönemde treyler ürün gamının konteyner şasi ve oto taşıyıcıyı içerecek şekilde genişletilmesi planlanıyor.